На навколоземну орбіту виведено 24 супутники NAVSTAR таким чином, щоби з будь-якої точки земної поверхні було видно від чотирьох до дванадцяти таких супутників. Супутники постійно посилають GPS-сигнали про своє місцезнаходження.
На автомобіль встановлюється спеціальний пристрій - GPS трекер, який приймає сигнали від супутників, на основі їх аналізу вираховує місцерозташування автомобіля та запам'ятовує його. Так працює GPS моніторинг.
Через певні проміжки часу з використанням мобільного інтернету GPS трекер передає інформацію про місцезнаходження автомобіля на спеціальний сервер, де вона надалі і зберігається.
Користувач в зручний для нього час під'єднується до сервера за допомогою персонального комп'ютера, ноутбука, планшета чи смартфона, і аналізує зібрану інформацію. Це робить GPS моніторинг незамінним та універсальним, оскільки провести такий аналіз можна з будь-якої точки планети.
Для обробки інформації про місцерозташування автомобілів ми використовуємо декілька потужних серверів, які для користувача виглядають як одне ціле. Це дозволяє зберігати інформацію на наших серверах не менше 6 місяців.
Крім інформації про місцерозташування автомобіля, сучасні GPS трекери можуть збирати і передавати інформацію про швидкість автомобіля, рівень напруги в бортовій мережі автомобіля, положення ключа в замку запалювання, температуру, рівень палива в баку, кількість обертів за хвилину, відкривання/закривання дверей чи підйом кузова самоскида, тощо. Для збору розширеної інформації,котра необхідна для роботи GPS моніторингу, може виникнути потреба придбати додаткові комплектуючі.
Співставлення обсягу заправленого пального за даними датчика рівня палива в системі GPS моніторингу з розрахунковими документами з АЗС дозволяє виявити час та місце недоливів пального під час заправки, а зменшення рівня палива в баку під час стоянки автомобіля - час та місце зливання пального з баку.
Якщо на автомобілі є штатний датчик рівня палива в баці з цифровим виходом, він може бути підключений до GPS трекера. Окрім штатного датчика рівня палива в баці, на автомобіль може встановлюватись додатковий датчик рівня палива підвищеної точності, який дозволяє вимірювати обсяг палива в паливному баку з точністю до 1-2% в той час, як штатний датчик рівня палива забезпечує точність не більше 10%.
Програма спостереження за автомобілями дозволяє переглядати слідкувати за місцезнаходженням автомобілів в режимі реального часу та працювати з інформацією з архіву. Місцезнаходження автомобілів та їх маршрути відображаються з використанням карт Google, 2GIS, OpenStreet, Ovi, Visicom чи Bing. Програма дозволяє формувати різноманітні звіти про роботу автомобілів, в яких відображається пробіг автомобіля, перелік та тривалість зупинок автомобіля, місця та обсяги заправки пальним, швидкість руху автомобіля, тощо. Можливості програми дуже великі і забезпечують всі звичайні потреби. Якщо ж Ви захочете об'єднати в одну інформаційну систему дані GPS моніторингу та, наприклад, бухгалтерію, ми надамо Вашим ІТ-фахівцям виключні можливості.
Для доступу до програма спостереження за автомобілями використовується один із сучасних інтернет-переглядачів (Mozill Firefox, Google Chrome, Opera, тощо) які, напевне, вже встановлені на Вашому комп'ютері, ноутбуці чи смартфоні. Додаткового програмого забезпечення встановлювати не потрібно.
Програма спостереження за автомобілями є простою та не потребує тривалого вивчення. Як правило, 15-хвилинного опрацюювання інструкції достатньо для початку роботи. Якщо ж після опрацювання інструкції чи пізніше у Вас з'являться запитання, їх можна задати нашій службі технічної підтримки по телефону чи за допомогою електронної пошти.